لوبیای سویا

لوبیای سویا :

ایالات متحده آمریكا بزرگترین تولید كننده سویا می‌باشد و تقریباً دو سوم محصول كل دنیا را تولید می‌كند. سویا در ایران به‌نام (لوبیا روغنی)، ‌(لوبیا چینی) سویا و دانه سویا معروف است. سویا گیاهی است یكساله دارای ساقه پرشاخه، برگ‌های آن بیضی، نوك تیز و سبز رنگ می‌باشد. میوه آن شبیه لوبیا است كه در هر غلاف آن سه تا پنج دانه جدا از یكدیگر وجود دارد.


دانه سویا به بزرگی یك نخود كمی مسطح و گرد است. دانه سیاه سویا بیشتر در طب گیاهی مصرف دارد ولی از دانه زرد رنگ آن بیشتر برای روغن‌گیری استفاده می‌كنند. سویا به‌علت داشتن پروتئین و مواد مغذی در تغذیه انسان به‌كار می‌رود.
سویا از چین به نقاط دیگر دنیا راه یافته است و به‌طور وحشی در آن كشور وجود دارد. سویا در حدود ۳۵۰۰ نوع مختلف دارد كه هر كدام آب و هوای مخصوصی را می‌خواهد.

تركیبات شیمیائی :

سویا از نظر ویتامین‌های گروه B بسیار غنی است و دارای مقداری ویتامین‌های C,D,E,K و كمی كاروتن می‌باشد. سویا همچنین دارای كلروفیل و آنتی‌بیوتیكی به‌نام كاناوالین نیز هست.

دانشمندان موفق شده‌اند كه از لوبیای سویا یك نوع آنتی‌بیوتیك ارزان‌قیمت تهیه كنند كه مورومیكس نامیده می‌شود و باكتری‌های مضر روده را از بین می‌برد

 

خواص :

1) سویا مقوی و باد شكن است.

2) دانه سویا ، مدر ، تب بر و ضد سم است .

3) در چین دانه سویا را بعنوان ضد سم مصرف می كنند.

4) شیر سویا غذای مفیدی برای كودكان است .

5) نان سویا برای مبتلایان به بیماری قند بسیار مناسب است  زیرا اولاً ارزش غذایی زیادی دارد ثانیا مواد نشاسته ای كه تبدیل به قند می شود در آن كم است .

6) دانه های سبز سویا را له كرده و بصورت ضماد در آورید این ضماد برای زخم های آبله و سایر زخم ها مفید است همچنین برای رفع التهاب و قرمزی پای بچه ها كه در اثر ادرار بوجود آمده مفید می باشد .

7) سویا برای مبتلایان به نقرس و رماتیسم و اشخاص ضعیف البنیه بسیار مفید است.

8) سس سویا برای تحریك اشتها بكار می رود.

9) سس سویا را برای از بین بردن بوی گوشت بكار می برند.

10) سس سویا را به غذاهایی كه تردید دارید سالم باشد بزنید سم آنرا خنثی می كند.

11) سس سویا ملین ،‌ خنك كننده و ضد سم است.

12) اگر زن حامله در معرض خطر سقط جنین باشد به او سس سویا بدهید.

13) اگر ادرار كسی بخون آلوده است سس سویا درمان آن است .

14) سس سویا برای سوختگی پوست مفید است.

15) فرآورده های سویا برای پیشگیری از سرطان مفید است .

16) سویا به فعالیت روده ها و دفع منظم سموم كمك می كند.

17) سویا مقدار تری گلیسیرین خون را پائین می آورد.

18) برای تمیز كردن شریانها از فرآورده های سویا استفاده كنید حتی کسانی که مبتلا به شرائین و در معرض خطر قلبی هستند اگر از سویا استفاده كنند و گوشت را از برنامه غذایی خود حذف كنند بزودی شریانهای آنها تمیز و جوان خواهد بود .

19) سویا سنگ كیسه صفرا را شكسته و خارج می سازد و اگر از فرآورده های سویا استفاده كنید در بدن شما سنگ كیسه صفرا تولید نخواهد شد اگر سنگ كیسه صفرا دارید رژیم خود رابه سویا تغییر  دهید.

20) سویا برای سلامت روده بزرگ و تنظیم تخلیه و دفع مواد زائد بسیار مفید است.

21) سویا موثر برای درمان سرطان كولون است.

22) سویا از سرطان سینه جلوگیری می كند.

23) سویا منبع غنی هورمون استروژن است بنابراین می توان جانشین هورمونهای مصنوعی در دوران یائسگی باشد . پس خانم ها در دوران یائسگی بهتر است از فرآورده های سویا استفاده كنند .

نظرسنجی

نحوه آشنایی با وب سایت؟

آشتک -بازرگانی آبادشهرتدبیر

«اطلاعیه پذیرش همکار(نماینده)»

شرکت آشتک " آباد شهر تدبیر " از شركت هاي فعال در زمينه تجارت و بازرگانی و همچنین صادرات و واردات کالاها به شرح مندرج در سایت خصوصاً نفت و فرآورده های نفتی ، پتروشیمی،میوه،سبزیجات ، خشکبارو سایر محصولات غذایی میباشد.علاقمندان به همکاری با شرکت آباد شهر تدبیر ( آشتک ) میتوانند در خصوص نمایندگی شرکت ؛جهت ارائه پیشنهاد و تکمیل اطلاعات فردی خود به صفحه اصلی شرکت ویالینک ثبت نام به آدرسwww.ashtec.ir/Engineering/registerمراجعه و ثبت نام نمایند.در حال حاضر بنابه دلائل شرائط کاذب بازار و اقتصاد، فقط از امکانات کارت الکترونیکی بازرگانی با همکاران بهرا برداری می شود.

لینک سایت اصلی : ashtec.ir

@ تمام حقوق این سایت متعلق به دپارتمان تجاری شرکت آباد شهر تدبیر «آشتک» می باشد.