پسته

پسته :

پسته گرم و خشك است . بسيار مقوي و داراي ويتامين هاي ب يك، ب دو، ويتامين pp ، ويتامين E است. پسته املاح معدني هم دارد و در تقويت قواي جسمي وجنسي و سلولهاي مغزي موثر است، به اضافه اينكه در پسته مقدار قابل توجهي آهن وجود دارد و با داشتن مواد ديگري چون پتاسيم ، منيزيوم تامين كننده احتياجات بدن و خون است. مصرف پسته سبب آرامش قلب و اعصاب ‌شده و در درمان كم خوني موثر است.
اطلاعات بيشتر:
به گزارش سرويس بهداشت ودرمان ايسنا، مغز پسته ماده‌اي نيروزا و سرشار از مواد پروتئيني،‌ چربيها، ويتامين‌ها و املاح مي‌باشد. ارزش غذايي پسته از ساير آجيل‌ها بيشتر بوده و حاوي مقاديري از ويتامين‌هايي مثل ويتامين A ، B ، D و E مي‌باشد.
از جمله خواص درماني پسته، تقويت قلب و حافظه، تقويت معده، درمان اسهال، تقويت لثه‌ها، درمان جوش‌هاي دهان و خوش بويي دهان،‌ درمان دردهاي مقعدي و رحمي و درمان ريزش موي سر مي‌باشد.
از آن جا كه پسته حاوي آهن فراوان قابل جذب است در درمان كم خوني ناشي از فقر آهن موثر مي‌باشد.
پوست نازك درون پسته در درمان دردهاي كبدي، روده‌اي و حالت تهوع و سرفه‌هاي مزمن مفيد اس خوردن پسته مغز و ذهن را تقويت مي‌کند. براي آرامش قلب و آرام کردن اعصاب مفيد است.
همچنين براي باز کردن مجاري کبد مصرف پسته توصيه مي‌شود.
پسته، معده را تقويت و براي تسکين سرفه مفيد است. اسهال معمولي و اسهال خوني را درمان مي‌کند.
پسته سبز، بهترين دارو براي رفع بوي بد دهان است و جويدن آن باعث التيام زخمهاي داخل دهان مي‌شود.
مغز پسته چربي زيادي دارد و بنابراين براي معده مناسب نيست. کساني که معده ضعيف دارند، بايد آنرا با زرد آلو بخورند.

نظرسنجی

نحوه آشنایی با وب سایت؟

آشتک -بازرگانی آبادشهرتدبیر

«اطلاعیه پذیرش همکار(نماینده)»

شرکت آشتک " آباد شهر تدبیر " از شركت هاي فعال در زمينه تجارت و بازرگانی و همچنین صادرات و واردات کالاها به شرح مندرج در سایت خصوصاً نفت و فرآورده های نفتی ، پتروشیمی،میوه،سبزیجات ، خشکبارو سایر محصولات غذایی میباشد.علاقمندان به همکاری با شرکت آباد شهر تدبیر ( آشتک ) میتوانند در خصوص نمایندگی شرکت ؛جهت ارائه پیشنهاد و تکمیل اطلاعات فردی خود به صفحه اصلی شرکت ویالینک ثبت نام به آدرسwww.ashtec.ir/Engineering/registerمراجعه و ثبت نام نمایند.در حال حاضر بنابه دلائل شرائط کاذب بازار و اقتصاد، فقط از امکانات کارت الکترونیکی بازرگانی با همکاران بهرا برداری می شود.

لینک سایت اصلی : ashtec.ir

@ تمام حقوق این سایت متعلق به دپارتمان تجاری شرکت آباد شهر تدبیر «آشتک» می باشد.