سیب زمینی

 
 سیب زمینی
 
سیب زمینی (potato برگرفته از كلمه لاتین به معنی "آرام بخش" می باشد. گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل ها نیز جزو همین خانواده محسوب میگردند. گیاهی است از تیرهٔ سیب زمینیان که دارای برگهای مرکب و بریده و گلهای سفید یا بنفش است. میوهٔ آن کوچک، کروی، قرمز، سته و سمی است؛ ولی دارای ساقه های زیرزمینی خوراکی است که حاوی اندوختهٔ نشاستهٔ فراوان است گلهایش پنج قسمتی (۵ گلبرگ بهم چسبیده و ۵ کاسبرگ بهم چسبیده است). تعداد پرچمها نیز ۵ است که بهم متصل شده و یک لولهٔ بساکی را ساخته اند و مادگی از وسط آن خارج شده است. این گیاه دارای رقمهای مختلف است که آنها را به زودرس، دیررس و میانه رس تقسیم می کند .
 
سیب زمینی در ایران و جهان :
در حال حاضر هر ساله در حدود ۳۳۰ میلیون تن سیب زمینی در سراسر جهان تولید می شود. چین، هند و روسیه بزرگ ترین تولید کنندگان سیب زمینی هستند.و شهرستانهای اردبیل و اقلید یکی از تولیدکنندگان مهم این محصول در ایران هستند.
 فصل برداشت :
اوایل پاییز.
انواع سیب زمینی
سیب زمینی ها بر اساس طعم، اندازه، شکل، رنگ و میزان محتوای نشاسته ای به انواع گوناگونی تقسیم بندی میگرند. پوست سیب زمینی به رنگهای زرد، قهوه ای، صورتی، قرمز و ارغوانی (آبی) موجود میباشد. خود سیب زمینی نیز یا سفید است و یا همرنگ پوست خود.
 
1- سیب زمینی پوست قهوه ای (russet): پوست قهوه ای و درون سفید دارد. شکل آن کشیده است و سطح آن زبر و ناهموار است. میزان نشاسته آن زیاد و آب کمتری دارد. بهترین سیب زمینی برای سرخ کردن و پختن میباشد.
2- سیب زمینی با پوست زرد (yu con): پوست زرد رنگ دارد و طعم کره میدهد.برای پختن و تهیه پوره مناسب است.
3- سیب زمینی شیرین (sweet): دارای مغز زرد، سفید و یا نارنجی رنگ است. ارزش تغذیه ای بالایی دارد.
4- سیب زمینی های انگشتی (finger): کوچک و باریک هستند.
5- سیب زمینی قرمز: پوست قرمز و درون سفید دارد. برای آب پز کردن، بخار پز کردن و تنوری کردن مناسب است.
 
خواص :
 سیب زمینی ها سرشار از مواد مغذی هستند ولی متاسفانه بسیاری از افراد از این منبع غذایی به اشکال ناسالم مانند سیب زمینی سرخ کرده و یا چیپس سیب زمینی استفاده می کنند و حتی اگر آن را به صورت پخته نیز مصرف می کنند آن را با مواد چربی مانند پنیر و کره و خامه مخلوط کرده و می خورند. این افراد بهتر است بدانند که استفاده از این روش ها و تکرار آن، نتیجه ای جز افزایش احتمال بروز نارسایی های قلبی را در آنان به همراه نخواهد داشت. اگر به روش صحیح از سیب زمینی ها استفاده شود مواد غذایی کم کالری و سرشار از فیبر محسوب شده که موجب سلامت بدن می شوند.
- سیب زمینی شیرین منبع بسیار خوب ویتامین A و C میباشد.
در سیب زمینی های دیگر میزان ویتامین A بسیار ناچیز است. سیب زمینی شیرین حاوی ترکیب اکسالات است بنابراین افرادی که دچار ناراحتی های کلیه و کیسه صفرا میباشند باید از مصرف آن خودداری کنند. همچنین اکسالات در جذب کلسیم تداخل ایجاد میکند. بنابراین افرادی که دچار فقر کلسیم هستند، باید حداقل 2 ساعت پس از مصرف مکمل های کلسیم سیب زمینی شرینی مصرف کنند.
 
- سیب زمینی دارای شاخص گلیسمیک بالایی میباشد. بدین معنی که سطح قند خون را به سرعت بالا میبرد.
بنابراین بیماران دیابتی بایستی تحت نظر پزشک خود از سیب زمینی استفاده کنند.
- سیب زمینی منبع خوبی از ویتامین C، ویتامین B6، پتاسیم، منگنز، مس و فیبر است.
- سیب زمینی یک ماده غذایی مغذی و کم چرب است.
سیب زمینی آب پز، بخار پز، تنوری و کباب شده بهترین شکل مصرف سیب زمینی می باشند.
- سیب زمینی حاوی مواد آنتی اکسیدان بوده و خاصیت ضد سرطانی و محافظت از قلب و عروق را دارا است.
- سیب زمینی تقویت کننده قلب ، محکم کننده لثه ، مسکن درد و زخم معده است.
- سیب زمینی در بین سبزیجات حاوی ویتامین C بالایی است و هر 100 گرم سیب زمینی 20 تا 25 میلی گرم ویتامین C دارد و برای تامین ویتامین C مورد نیاز برای جلوگیری از خونریزی لثه مفید است، ولی نکته بسیار مهم این است که در اثر ماندن در انبار و پخت نامناسب مقدار زیادی از ویتامین C آن به هدر می رود. برای اینکه سیب زمینی ویتامین C کمتری را از دست بدهد ، سعی کنید آن را در مقدارهای کم خریداری و نگهداری کنید و آن را با پوست بپزید . برای پخت ، اول آب را در ظرف جوش بیاورید. بعد سیب زمینی ها را در آن بیاندازید و پس از پخت آنها را از آب خارج کنید و نگذارید در آب گرم بمانند. سیب زمینی علاوه بر ویتامینC حاوی مواد مفید دیگری مثل پتاسیم ، فسفر ، آهن و منیزیم است.
- سیب زمینی حاوی ترکیباتی موسوم به KUKOAMINES میباشد که باعث کاهش فشار خون میگردد.
- موجب افزایش وزن می شوند.
- سیب زمینی ها حاوی مقدار فراوانی کربوهیدرات و مقدار کمی پروتئین هستند. مصرف سیب زمینی برای آنان که لاغر هستند و می خواهند وزن، اضافه کنند، توصیه می شود. این ماده غذایی دارای ویتامین های سی و ب کمپلکس است.
- هضم آن راحت است.
- سیب زمینی ها به خاطر اینکه سرشار از کربوهیدرت ها هستند هضم آن ها آسان است از این رو، این ماده غذایی به بیماران و کودکان که نیاز به غذایی با هضم راحت و انرژی زا دارند، توصیه می شود.
- برای پوست مفید است.
- ویتامین های گروه سی و ب کمپلکس و مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم، فسفر و روی، محافظان خوبی برای پوست محسوب می شوند. سیب زمینی رنده شده را با مقداری عسل مخلوط کرده و برای رفع چروک های پوستی و هرگونه لکه پوستی ناشی از افزایش سن آن را روی پوست بمالید.
- موجب تقویت مغز می شود.
- اصولا عملکرد مناسب مغز به ذخیره اکسیژن، سطح گلوکز، منیزیم، برخی از اعضای ویتامین ب کمپلکس و برخی هورمون ها مانند اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب مانند اسیدهای چرب امگا 3 بستگی دارد و سیب زمینی نه تنها حاوی تمام این خواص است بلکه دارای ترکیبات دیگری مانند روی و فسفر نیز هست که برای مغز مفیدند.
- خاصیت ضد التهابی دارد.
- به خاطر وجود مواد مغذی مانند ویتامین سی و ویتامین ب و پتاسیم در این ماده غذایی، می تواند کلیه التهابات بیرونی و درونی را مانند التهاب روده و سیستم گوارش را تسکین بخشد و از آن رو که هضم راحتی دارد برای کسانی که دارای زخم های دهانی هستند غذای خوبی به شمار می رود.
- برای درمان روماتیسم توصیه می شود.
وجود برخی از مواد مغذی مانند ویتامین ها، کلسیم و منیزیم در این ماده غذایی کمک خوبی برای درمان روماتیسم محسوب می شوند.
- سیب زمینی غنی از بتاکاروتن ( پیش ساز ویتامین A ) است که وقتی پخته می شود به آسانی جذب می شود.
- ساقه و برگ های سیب زمینی حاوی سمی بنام سولانین است، بنابراین نباید آن را مصرف کرد، ولی جوشانده رقیق شده همین برگ ها را به عنوان ماده خواب آور و آرامش دهنده اعصاب استفاده می کنند.
- مهم ترین ماده اصلی موجود در سیب زمینی نشاسته است که معمولاً 9 تا 25 درصد آن را تشکیل می دهد، از این رو برای تامین انرژی ماده مفیدی است که نسبت به غلات کمتر تحت تاثیر آفات قرار می گیرد و پرورش آن آسان تر است. امروزه روسیه و آلمان بزرگ ترین تولید کنندگان سیب زمینی هستند.
- سیب زمینی پخته شده یا کباب شده با پوست، بیشترین مقدار ویتامین ها را داراست.
- سیب زمینی حاوی مقدار زیادی ویتامین B6 است. یک فنجان سیب زمینی پخته 21 درصد B6 مورد نیاز روزانه شما را تامین می کند. می دانید که بسیاری از آنزیم های بدن خصوصاً آنهایی که در تبدیلات پروتئینی درگیر هستند به B6 محتاج هستند، در نتیجه برای تولید سلول های جدید احتیاج به B6 داریم . B6 برای ورزشکاران بسیار حیاتی است و به آمادگی و بازسازی بدنشان کمک می کند . پس بهتر است حتماً در رژیمشان از آن استفاده کنند. B6 در جلوگیری از سرطان نیز مفید است. پس بهتر است بزرگسالان و افراد مسن حداقل هفته ای یک بار سیب زمینی را جایگزین دیگر مواد نشاسته ای کنند.
- سیب زمینی ادرار را زیاد می کند، در نتیجه برای کلیه و مثانه مفید است.
- سیب زمینی حاوی آنزیم هایی است که برای التیام زخم های معده بسیار مفید است و برای تسکین مواضع متورم خارجی ، پخته آن را گرم بر روی محل آسیب دیده می گذارند که موجب التیام خواهد شد.
- ضماد خام آن را روی محل سوختگی و پلک ورم کرده می گذارند ( البته باید کاملاً استریل باشد ) و بسیار تسکین دهنده است.
 
خواص پوست سیب زمینی 
 1- پوست سیب زمینی، سرشار از فیبر و دیگر مواد مغذی است.
2- سیب زمینی ، اصولا غذای مناسبی برای وعده های صبحانه، ناهار و شام محسوب می شود.
3- سیب زمینی ، غذای کم کالری بوده و سرشار از ویتامین C، ویتامین B و آهن است. این ویژگی ها تنها به گوشت درون سیب زمینی ها مربوط نمی شوند بلکه شامل پوست آن ها نیز می شوند.
4- پوست سیب زمینی دارای مقادیر فراوانی فیبر و مواد مغذی حیاتی دیگر نیز هست. سیب زمینی ها دارای کالری کم و فاقد چربی و کلسترول هستند.
5- پوست یک سیب زمینی متوسط، حدود 8 درصد از مقدار مجاز فیبر توصیه شده در روز را تامین می کند.
- مقدار فیبر موجود در پوست سیب زمینی برابر با مقدار موجود فیبر در پاستای گندم، نان گندم کامل و دیگر محصولات گندم کامل است.
- مصرف فیبر، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را کاهش می دهد.
- مصرف فیبر، به کاهش کلسترول، کنترل سطح قند خون و ایجاد احساس سیری در فرد و در نهایت کاهش وزن کمک خوبی می کند.
- فیبرها با تقویت حرکت مواد موجود در سیستم هاضمه، به عنوان ضد یبوست عمل می کنند.
6- یک سیب زمینی کامل با پوست حاوی 45 درصد از مقدار مجاز روزانه ویتامین C است و پوست آن به تنهایی 9 درصد از این مقدار مجاز را تشکیل می دهد.
- تسکین و درمان زخم ها و جراحات از وظایف ویتامین C است که دارای مقدار فراوانی آنتی اکسیدان است که با سرطان مقابله می کند.
- این ویتامین، به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و با انواع بیماری ها مقابله می کند.
7- سیب زمینی با پوست منبع خوبی از ویتامین B و آهن نیز محسوب می شود.
 

نظرسنجی

نحوه آشنایی با وب سایت؟

آشتک -بازرگانی آبادشهرتدبیر

«اطلاعیه پذیرش همکار(نماینده)»

شرکت آشتک " آباد شهر تدبیر " از شركت هاي فعال در زمينه تجارت و بازرگانی و همچنین صادرات و واردات کالاها به شرح مندرج در سایت خصوصاً نفت و فرآورده های نفتی ، پتروشیمی،میوه،سبزیجات ، خشکبارو سایر محصولات غذایی میباشد.علاقمندان به همکاری با شرکت آباد شهر تدبیر ( آشتک ) میتوانند در خصوص نمایندگی شرکت ؛جهت ارائه پیشنهاد و تکمیل اطلاعات فردی خود به صفحه اصلی شرکت ویالینک ثبت نام به آدرسwww.ashtec.ir/Engineering/registerمراجعه و ثبت نام نمایند.در حال حاضر بنابه دلائل شرائط کاذب بازار و اقتصاد، فقط از امکانات کارت الکترونیکی بازرگانی با همکاران بهرا برداری می شود.

لینک سایت اصلی : ashtec.ir

@ تمام حقوق این سایت متعلق به دپارتمان تجاری شرکت آباد شهر تدبیر «آشتک» می باشد.