پرتقال

پرتقال :
خواص داروئي پرتقال :
موسسه مبارزه با بيماري سرطان آمريكا چندين سال پيش در اثر مطالعات زياد دريافت كه علت اينكه سرطان معده در آمريكا كمتر از نقاط ديگر است اين است كه مردم آمريكا در تمام مدت سال پرتقال مصرف مي كنند . البته شايد علت آن وجود ويتامين C در پرتقال است .
1)دانشمندان سوئدي كشف كرده اندكه خوردن پرتقال ازسرطان لوزالمعده جلوگيري مي كند .
2)خوردن پرتقال كلسترول را پائين مي آورد .
3)پوست سفيد پرتقال و ورقه هاي نازك بين قسمت هاي داخل پرتقال بهترين دارو براي كاهش كلسترول خون است .
4)اسانس پرتقال ضد عفونت هاي ميكربي است .
5)پرتقال مقوي معده و ضد گاز معده است .
6)پرتقال ضد سم ، ادرار آور و نرم كننده سينه و ضد استفراغ است .
7)جوشانده برگهاي پرتقال براي شست وشوي ورم ها و كاهش درد مفيد است .
8)خوردن پرتقال ضد اسپاسم و آرام بخش است .
9)اسانس پرتقال را براي ضد عفوني كردن بكار مي برند .
10)پرتقال خون را تميز مي كند .
11)براي برطرف كرده چين و چروك صورت وشادابي آن قسمت خوراكي پرتقال را روي صورت بماليد و بعد از 15 دقيقه با آب بشوئيد .
12)از پرتقال براي كم كردن وزن مي توانيد استفاده كنيد . طرز استفاده بدين صورت است كه يك عدد پرتقال و 3 عدد ليموترش را پوست كنده و به قطعات كوچك تقسيم كنيد بعد آنرا داخل ديگي ريخته و بان نيم ليتر آب اضافه كنيد و بمدت 10 دقيقه بجوشانيد . سپس سه قاشق عسل به آن اضافه كرده و مجددا بمدت 5 دقيقه بجوشانيد و آنرا صاف كنيد . از اين شربت 3فنجان در روز بنوشيد . تا وزن شما بمقدر ايده آل در آيد .
13)پرتقال گرچه اسيدي است ولي خاصي قليايي به بدن مي دهد و براي كسانيكه گوشت زياد مصرف مي كنند و بدنشان اسيدي شده است مفيد است .
14)براي استفاده بيشتر از مواد غذاي پرتقال بهتر است كه پوست زردرنگ آنرا بگيريد و با پوست سفيد و پره هاي داخل آن بخوريد زيرا در پوست سفيد آن مواد معدني زيادي وجود دارد كه اثر اسيد موجود در پرتقال را خنثي مي كند .
15)خواص گفته شده فقط منحصربه پرتقال رسيده مي باشد و آب پرتقال موجود در فروشگاهها و سوپر ماركت ها اين خواص را ندارند .
فصل برداشت :
بر اساس يافته‌هاي بدست آمده مشخص شد كه خصوصيات رشدي ميوه بخصوص اندازه و درصد عصاره‌ي‌ ميوه قبل از آبان‌ماه به حداكثر مقدار خود مي‌رسند. هم‌چنين شاخص‌هاي رنگ پوست در اوايل آبان‌‌ به حد مطلوب مي‌رسند. ارقام تامسون‏، تاراكو، پيج بر اساس نسبت قند به اسيديته در اوايل آبان آماده برداشت هستند. ارقام مورو و سانگينلو را مي‌توان در اواخر آبان به تدريج برداشت نمود. تنها رقم محلي سياورز نياز به باقي‌ماندن روي درخت دارد. هر چند اين رقم بيشتر در صنعت آبميوه‌گيري استفاده مي‌شود. بر اساس شاخص سبززدايي، ارقام پيچ و تاراكو حتي نياز به سبززدايي هم ندارند. بر اساس شواهد بدست آمده، به‌جز ارقام سانگينلو و سياورز ساير ارقام را مي‌توان دو تا سه هفته زودتر از آنچه در شمال ايران متداول است (نيمه آذر) شروع به برداشت نمود.
نتيجه‌ي کاربردي بررسي تركيبي و آنزيمي در مراحل رسيدن اين بود كه مي‌توان برآوردي از ارزش غذايي ميوه و هم‌چنين توان مقاومت ميوه با استفاده از تركيبات آنتي‌اكسيداني در برابر تنش‌ها داشت. در مجموع، به دليل كيفيت و ظرفيت آنتي‌اکسيداني مناسب ميوه در برداشت اواخر آبان و اوايل آذر، اين زمان‌ها جهت برداشت ميوه‌ي ارقام مورد مطالعه مناسب تشخيص داده شد.
پرتقال در ایران :
مرکبات ؛ از جمله این میوه در ایران ، بیشتر در شهرهای شمالی ایران بخصوص در  استان مازندران کشت میشوند .

نظرسنجی

نحوه آشنایی با وب سایت؟

آشتک -بازرگانی آبادشهرتدبیر

«اطلاعیه پذیرش همکار(نماینده)»

شرکت آشتک " آباد شهر تدبیر " از شركت هاي فعال در زمينه تجارت و بازرگانی و همچنین صادرات و واردات کالاها به شرح مندرج در سایت خصوصاً نفت و فرآورده های نفتی ، پتروشیمی،میوه،سبزیجات ، خشکبارو سایر محصولات غذایی میباشد.علاقمندان به همکاری با شرکت آباد شهر تدبیر ( آشتک ) میتوانند در خصوص نمایندگی شرکت ؛جهت ارائه پیشنهاد و تکمیل اطلاعات فردی خود به صفحه اصلی شرکت ویالینک ثبت نام به آدرسwww.ashtec.ir/Engineering/registerمراجعه و ثبت نام نمایند.در حال حاضر بنابه دلائل شرائط کاذب بازار و اقتصاد، فقط از امکانات کارت الکترونیکی بازرگانی با همکاران بهرا برداری می شود.

لینک سایت اصلی : ashtec.ir

@ تمام حقوق این سایت متعلق به دپارتمان تجاری شرکت آباد شهر تدبیر «آشتک» می باشد.