گلابی

گلابی:
گلابی میوه ایست تقریباً مخروطی شکل به رنگ سبز مایل به زرد که گاهی سایههاي قرمز رنگی بر روي پوست آن دیده میشود. گوشت میوه به رنگ سفید یا کرم بوده و در هنگام مصرف، دانههاي ریز محکمی زیر دندان احساس میشود.
گلابی از میوه هاي نوبرانه فصل تابستان است و داراي گونه هاي مختلف با رنگها و طعمهاي متنوع (از ترش تا شیرین) میباشد به عنوان مثال گلابی معمولی (گلابی اروپایی)، میوهاي آبدار است که فرمی کشیده دارد در حالی که گلابی آسیایی (گلابی ژاپنی، گلابی سنگی)، بیشتر شبیه به سیب است.
در هر 100 گرم گلابی، مواد زیر یافت میشود:
انرژي                                          55 کیلوکالري
آب                                                  83 گرم
کربوهیدرات                                         12 گرم
پروتئین                                            0.6 گرم
فسفر                                           12 میلیگرم
آهن                                         0.3 میلیگرم
چربی                                               0.5 گرم
پتاسیم                                 130 میلیگرم
کلسیم                                     10 میلیگرم
منیزیم                                    7 میلیگرم
روي 0.1                                        میلیگرم
A ویتامین                                    20 واحد
B1 ویتامین                              0.2 میلیگرم
B2 ویتامین                            0.4 میلیگرم
B3 ویتامین                             0.1 میلیگرم
C ویتامین                               0.3 میلیگرم
پرورش گلابی در جهان :
گلابی بومی آسیاي غربی و اروپاي شرقی به ویژه نواحی شمال غربی ایران و کوههاي قفقاز است و از چندین قرن پیش از میلاد مسیح(ع)، در جهان کشت میشده است.
برخلاف سیب که کشت و پرورش آن تقریباً در تمام کشورهاي جهان انجام میگیرد، تولید گلابی به گستردگی میوه سیب نیست و تولید جهانی آن تنها حدود یک چهارم تولید جهانی سیب است.
بر اساس آمارنامه فائو ( 2011 ) که در سال 2013 منتشر شده است، کشور چین با تولید حدود 16 میلیون تن، مقام اول تولید گلابی در جهان را دارا میباشد و پس از آن به ترتیب کشورهاي ایتالیا، آمریکا، آرژانتین، اسپانیا، ترکیه، آفریقاي جنوبی، هلند، هند و ژاپن، مقامهاي دوم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.
پرورش گلابی در ایران :
همانطور که گفته شد، گلابی از میوههاي بومی ایران بوده و در حال حاضر در میان کشورهاي تولیدکننده این محصول، رتبه سیزدهم را دارا میباشد. علیرغم این که شرایط آب و هوایی و خاك ایران براي کاشت گلابی مساعد است، اما به دلیل ترس باغداران
از بیماري آتشک، محدودیتهایی در خصوص تولید این میوه وجود دارد. البته این بیماري با استفاده از ارقام مقاوم و مناسب، کاملًا تحت کنترل درآمده و خسارت بسیار ناچیزي ایجاد میکند.
گلابی در نواحی مختلفی از کشور همچون جنگلهاي شمال کشور، دامنههاي البرز، ارتفاعات کرج، چالوس، منطقه آذربایجان به ویژه اطراف ارومیه و نواحی مرکزي کشور همچون پایین ارتفاعات بختیاري جنوب و فارس، کشت میشود.
تعداد ارقام موجود از این میوه در کشور، حدود 120 نوع است که مهمترین آنها عبارتند از:
شاه میوه *اصفهان (شاه میوه کرج)، شاه میوه خراسان، گلابی نطنز، محمدعلی مشهد، سه فصله کرج، سیبري، گلابی پیغمبري (سردرودي)، گلابی سیف تبریز و گلابی دُمکج.
نوع دیگري از گلابی وحشی « انچوچک »نام دارد و رویشگاه آن استان فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد میباشد. میوه این نوع گلابی قابلیت استفاده ندارد ولی تخم آن پس از جمعآوري، در موارد دارویی مصرف میشود. براي این کار میوه را زیر خاك مدفون کرده و پس از آن که پوسید، تخمهاي آن را بیرون آورده و پس از شستن، به صورت خام یا بو داده، به فروش میرسانند. دانههاي انچوچک، پوستی قهوهاي رنگ و سخت شبیه به بادام یا مغز زردآلو با طعمی مشابه و مغز سفید دارد. در طب سنتی از این
دانه براي نرم کردن سینه، آرامش اعصاب، افزایش ادرار، افزایش نیروي جنسی و جسمی، تقویت عمومی بدن، افزایش وزن بدن و قاعدهآوري استفاده میشده است.
از گلابیهاي خارجی که کم و بیش در ایران کشت میشوند میتوان به آنژو، وینترنلیس، بارتلت، دوشس (که در خراسان به گلابی فرنگی و به اشتباه گاهی گلابی مصري گفته میشود)، ژاندارك، باسه، کولمار، بوره ژیفار، بِلا دي گونه (که به اشتباه حاج الیاسی مشهور است. « ویلیام » نامیده میشود) و دوینه دو کومیس اشاره نمود. بارتلت مهمترین و پرکشتترین گلابی در دنیا به شمار میرود و در اروپا با نام گلابی را میتوان به صورت خام یا پخته به صورت مربا و کمپوت و در دسر مصرف نمود.
فصل برداشت :
گلابی از میوه‌های نوبرانه فصل تابستان است و دارای گونه‌های مختلف با رنگ‌ها و طعم‌های متنوع (از ترش تا شیرین) می‌باشد.
خواص :
گلابی از نظر طب سنتی ایران میوهایست گرم و تر و حاوي ویتامینهاي B و 2 E، A، B و 1 Cوهمچنین عناصري چون فسفر، سدیم، گوگرد، کلر، مس، منگنز، ید، آرسنیک، کلسیم، پتاسیم، آهن، منیزیم و روي میباشد.
* گلابی سنگ مجاري ادرار را دفع میکند. همچنین در رفع عفونت مجراي ادرار مؤثر بوده و سوزش مثانه را از بین میبرد.
* گلابی ملین است. البته افرادي که از مشکل یبوست رنج میبرند، بهتر است بلافاصله بعد از خوردن گلابی، یک لیوان آب ولرم میل نمایند تا خاصیت ملین بودن گلابی تشدید شود.
* گلابی براي افرادي که دوران نقاهت را طی میکنند و نیرو و توان آنها تحلیل رفته، بسیار مناسب است.
* گلابی آرامبخش و تب بُر است.
* گلابی داراي 83-76درصد آب میباشد از این رو براي رفع تشنگی و عطش، بسیار مناسب است.
* این میوه به خاطر وجود خواص آنتیاکسیدانی در خود، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود.
* براي سلامت روده بزرگ، مفید است.
* با خوردن گلابی احتمال خطر ابتلا به سرطان سینه در خانمها کاهش مییابد.
* این میوه به خاطر داشتن مقادیر زیاد ویتامین C داري خواص آنتیاکسیدانی است و از اکسیده شدن ترکیبات سلولهاي بدن توسط رادیکالهاي آزاد پیشگیري میکند.
* گلابی میوهاي آبدار است از این رو مصرف آن سبب زیبایی پوست میشود.
* پتاسیم موجود در گلابی، اسید اوریک را در خود حل کرده و به همین سبب براي افراد مبتلا به رماتیسم، نقرس و آرتروز مناسب میباشد.
* گلابی فشار خون را کاهش میدهد و خون را تصفیه میکند.
* فیبر موجود در گلابی، در کاهش کلسترول نقش مهمی دارد. در یک عدد گلابی متوسط حدود 4 گرم فیبر وجود دارد و مصرف دو عدد گلابی در روز، حدود 32 درصد فیبر مورد نیاز روزانه بدن را تأمین میکند. در این خصوص بهتر است گلابی با پوست خورده شود زیرا قسمت عمده فیبر این میوه در پوست و زیر پوست آن قرار دارد.
* گلابی به دلیل برخورداري از عنصر بور، به بالا بردن جذب کلسیم و در نتیجه جلوگیري از پوکی استخوان به ویژه براي زنان در دوران یائسگی بسیار کمک میکند.
* گلابی براي حافظه و تمرکز مفید است.
* مصرف گلابی ترشح بزاق را افزایش میدهد از این رو سبب تسهیل عمل هضم در دستگاه گوارش میشود.
* دانههاي ریز گلابی که در هنگام مصرف در زیر دندان احساس میشوند، براي دفع سموم و مواد زائد بدن بسیار مؤثر میباشند. این دانهها از جنس سلولز بوده و در دستگاه گوارش هضم نمیشوند به همین دلیل با عبور از دستگاه گوارش، معده و روده را پاك میکنند.
* گلابی براي افراد مبتلا به بیماري دیابت مناسب است.
* تخم گلابی ضد کرم معده و روده است.
* برگ گلابی طبعی سرد و خشک دارد و دَم کرده آن براي رفع اسهال مفید است. براي این منظور باید 100 گرم برگ خشک شده گلابی را در یک لیتر آب جوشاند. پس از 20 دقیقه که خوب دم کشید، آن را صاف نموده و روزي یک فنجان از آن بنوشید.
* دَم کرده برگ گلابی یک داروي شفابخش براي بیخوابی و سردردهاي میگرنی و همچنین آرامبخش اعصاب نیز میباشد.
* براي دفع سنگ کلیه و عفونت ادراري، 50 گرم برگ گلابی را با 50 گرم پوست سیب در یک لیتر آب جوش ریخته و میگذاریم به مدت 20 دقیقه دم بکشد و سپس آن را به تدریج (در وعدههاي مختلف) مصرف میکنیم.
* شکوفه درخت گلابی که از نظر طب قدیم ایران طبیعت سرد و خشک دارد، مقوي معده است و خونریزي و اسهال را بند میآورد.
* مرهم شکوفه گلابی در بهبود ورم چشم مؤثر است.
* از چوب درخت گلابی در ساخت وسایل خانه و نیز سازهاي بادي با کیفیت بسیار بالا استفاده میشود.

نظرسنجی

نحوه آشنایی با وب سایت؟

آشتک -بازرگانی آبادشهرتدبیر

«اطلاعیه پذیرش همکار(نماینده)»

شرکت آشتک " آباد شهر تدبیر " از شركت هاي فعال در زمينه تجارت و بازرگانی و همچنین صادرات و واردات کالاها به شرح مندرج در سایت خصوصاً نفت و فرآورده های نفتی ، پتروشیمی،میوه،سبزیجات ، خشکبارو سایر محصولات غذایی میباشد.علاقمندان به همکاری با شرکت آباد شهر تدبیر ( آشتک ) میتوانند در خصوص نمایندگی شرکت ؛جهت ارائه پیشنهاد و تکمیل اطلاعات فردی خود به صفحه اصلی شرکت ویالینک ثبت نام به آدرسwww.ashtec.ir/Engineering/registerمراجعه و ثبت نام نمایند.در حال حاضر بنابه دلائل شرائط کاذب بازار و اقتصاد، فقط از امکانات کارت الکترونیکی بازرگانی با همکاران بهرا برداری می شود.

لینک سایت اصلی : ashtec.ir

@ تمام حقوق این سایت متعلق به دپارتمان تجاری شرکت آباد شهر تدبیر «آشتک» می باشد.