طالبی

طالبی :
طالبی میوه ایست کروي شکل به رنگهاي زرد و سبز با پوست مشبک که داراي خطوط عمودي میباشد. طالبی یکی از میوههاي پرآب فصل تابستان است که در همه نقاط دنیا به دلیل عطر و طعم دلپذیرش، بسیار محبوب میباشد.
طالبی جزو صیفیجات و متعلق به خانواده خیار و کدو است.
طالبی یک میوه بوتهایست و بر اساس منشأ خود، یک گیاه گرمادوست میباشد که احتیاج به نور زیاد دارد. آب و هواي ایدهآل براي پرورش طالبی عبارت است از یک فصل نسبتاً طولانی عاري از یخبندان همراه با نور فراوان و حرارت هواي خشک و رطوبت
کافی خاك. طالبی بهترین نتیجه را در آب و هاي گرم و خشک میدهد. هواي ابري و بارانی در موقع رسیدن میوه سبب میشود که طالبی طعم مطبوع و کیفیت لازم را پیدا نکند. دماي مناسب براي کشت طالبی دمایی در حدود 15 درجه سانتیگراد است . مناسبترین PH خاك براي کشت طالبی بین 6 تا 7 میباشد. در خاكهاي اسیدي رشد آن کاهش یافته و برگها به رنگ زرد مایل به سبز درمیآیند.
پرورش طالبی در جهان :
پرورش بوتههاي طالبی براي اولین بار در سال 1739 میلادي در دهکده کوچک کانتالوپه در نزدیکی شهر رم ایتالیا صورت گرفت و از همین رو نام این محل بر این میوه نهاده شد .
اما پرورش این میوه فقط مختص به ایتالیا نبود؛ ایران، هندوستان و آفریقا، از دیگر زادگاههاي طالبی به شمار میرفتند. این میوه در ایران از 5 هزار سال پیش و در مصر از 4 هزار سال پیش کشت میشد.
در حال حاضر عمدهترین تولیدکننده طالبی در جهان ایالات متحده آمریکا است. پرورش این محصول در کشورهاي آمریکاي مرکزي همچون کاستاریکا، گواتمالا و هندوراس نیز صورت میگیرد و بیشترین صادرات آنها را این محصول شامل میشود.
پرورش طالبی در ایران :
همانطور که گفته شد، طالبی از میوههاي بومی ایران میباشد که از هزاران سال پیش در کشور کشت میشده است. در حال حاضر استانهاي خراسان رضوي، تهران (ورامین)، لرستان، زنجان، بوشهر و اصفهان، از مناطق کشت طالبی در کشور به شمار میروند.
ارقام طالبی کشتشده در ایران عبارتند از: آناناسی، هانی دیو، شاهآبادي، ساوهاي، گردآّبادي، گرمک، هولار و آقاعلی عباس.
این میوه با گرم شدن هوا، وارد بازار میوه شده و معمولًا در وعده صبحانه، میان وعدهها، دسر، سالاد و سوپ سرد استفاده میشود.
از تخمه طالبی در کشورهاي خاورمیانه و چین، به عنوان تنقلات استفاده میشود. عصاره تخمه طالبی داراي 3.6 درصد پروتئین، 4 درصد چربی و 2.5 درصد کربوهیدرات است که با ترکیب تغذیهاي شیر سویا مشابه است.
فصل برداشت :
طالبی کاری معمولا  هر ساله در اواسط بهمن شروع به کاشت و دراوایل خرداد برداشت و تا اواسط تیر ماه فصل برداشت به طول می انجامد.
خواص :
طالبی بر اساس طب سنتی ایرانی، داراي طبع گرم و تر بوده و یکی از غنیترین میوههاي حاوي ویتامین C و A، BBB5 مواد مغذي چون پتاسیم، فولات، فیبر، منیزیم و ید میباشد.
* طالبی به دلیل غنی بودن از بتاکاروتن، مانع بروز آب مروارید در سالمندان میشود.
* طالبی به دلیل برخورداري از پتاسیم، از بروز نارسایی قلبی جلوگیري کرده و در صورت بروز، از شدت آن میکاهد. افراد مبتلا به نارسایی قلبی، روزانه چندین دارو مصرف میکنند که موجب دفع پتاسیم از بدنشان میشود و چون کمبود این ماده مغذي میتواند با حملات قلبی همراه باشد، مصرف مواد غذایی حاوي پتاسیم، بسیار ضروري است.
* طالبی به علت برخورداري از فسفر، باعث تقویت سلولهاي مغزي و فعالیت اعصاب میشود.
* طالبی براي تقویت عضلات و تکمیل استخوانبندي و رشد و نمو اسکلت بدن مفید است.
* مصرف یک فنجان طالبی در روز، به میزان 25 درصد احتمال بروز فشار خون را کاهش میدهد.
* یک طالبی متوسط، 5 گرم از 25 گرم فیبر مورد نیاز بدن را فراهم میکند که موجب کاهش کلسترول بالاي خون میشود.
* طالبی براي افزایش وزن کودکان و نوجوانان و افراد لاغر بسیار مفید است. این میوه به دلیل برخورداري از مجموعهاي از ویتامینهاي گروهB یک ماده بسیار خوب براي سوخت و ساز انرژي در بدن محسوب میشود.
* طالبی اشتهاآور است.
* طالبی به دلیل دارا بودن درصد بالاي آب، فیبر و مواد معدنی، ادرارآور است و یبوست و بواسیر را بهبود میبخشد.
* طالبی به دلیل برخورداري از فولات (اسید فولیک)، براي افرادي که مبتلا به کمخونی میباشند، مفید است. براي این منظور بهتر است این میوه بعد از غذا صرف شود.
* طالبی براي تسکین سوختگیهاي سطحی و درمان ورم پوست مؤثر است.
* طالبی براي کودکانی که از آسم رنج میبرند، میوه مناسبی است زیرا مصرف میوههایی که از نظر ویتامینC غنی میباشند، سبب کاهش حملات تنفسی و سرفه میشود.
* مصرف روزانه طالبی براي بیمارانی که از مشکلات تنفسی رنج میبرند، بسیار مفید است زیرا آنتیاکسیدانهاي موجود در طالبی، از بروز التهاب مزمن برونشها جلوگیري میکند.
* طالبی از انعقاد و لخته شدن خون در رگها که عامل حملههاي قلبی است، جلوگیري میکند. بنابر تحقیقات انجام شده، طالبی خاصیت ضدانعقاد خون دارد و به شدت از انباشته شدن غیرطبیعی پلاکتها ممانعت میکند.
* مصرف طالبی یک ساعت قبل از نهار، براي رفع عفونت معده مفید است.
* مصرف طالبی به مدت دو هفته به عنوان شام براي مبتلایان به سنگ کلیه و سنگ مثانه مفید است.
* مصرف طالبی سبب افزایش شیر مادران میشود اما باید جانب احتیاط را رعایت نمود تا شیر براي کودك مسهل نشود.
* مصرف روزانه طالبی براي مبتلایان به نقرس و رماتیسم مفید است.
* طالبی از میوههایی است که در زمینه زیبایی پوست، مورد استفاده قرار میگیرد. براي شادابی پوست مقداري از گوشت طالبی را له کرده و با مقدار کمی کتیرا مخلوط نموده و به صورت ماسک، روي صورت بگذارید. براي از بین بردن چین و چروك صورت مقداري گوشت له شده طالبی را با سفیده تخممرغ مخلوط کرده و روي صورت بمالید.
* مصرف یک لیوان آب طالبی به صورت روزانه، به میزان 25 درصد احتمال بروز فشار خون را کاهش میدهد.
* آب طالبی آرامشبخش بوده و استرس را از بین میبرد از همین رو، به افرادي که از مشکل بیخوابی یا خواب پریشان رنج میبرند، توصیه میشود یک ساعت قبل از خواب، یک لیوان آب طالبی میل نمایند.
* پروتئین موجود در تخمه طالبی در حفاظ سلامت مو و ناخن مؤثر است.
* پروتئین موجود در تخمه طالبی در ساخت آنزیمها و هورمونهاي مورد نیاز بدن مؤثر است.
* آنتیاکسیدانهاي موجود در تخمه طالبی، کلسترول خون را کاهش میدهد.
 

نظرسنجی

نحوه آشنایی با وب سایت؟

آشتک -بازرگانی آبادشهرتدبیر

«اطلاعیه پذیرش همکار(نماینده)»

شرکت آشتک " آباد شهر تدبیر " از شركت هاي فعال در زمينه تجارت و بازرگانی و همچنین صادرات و واردات کالاها به شرح مندرج در سایت خصوصاً نفت و فرآورده های نفتی ، پتروشیمی،میوه،سبزیجات ، خشکبارو سایر محصولات غذایی میباشد.علاقمندان به همکاری با شرکت آباد شهر تدبیر ( آشتک ) میتوانند در خصوص نمایندگی شرکت ؛جهت ارائه پیشنهاد و تکمیل اطلاعات فردی خود به صفحه اصلی شرکت ویالینک ثبت نام به آدرسwww.ashtec.ir/Engineering/registerمراجعه و ثبت نام نمایند.در حال حاضر بنابه دلائل شرائط کاذب بازار و اقتصاد، فقط از امکانات کارت الکترونیکی بازرگانی با همکاران بهرا برداری می شود.

لینک سایت اصلی : ashtec.ir

@ تمام حقوق این سایت متعلق به دپارتمان تجاری شرکت آباد شهر تدبیر «آشتک» می باشد.