کیوی

کیوي :
کیوي که از آن به عنوان میوه ملی چین نیز یاد میشود، داراي گوشتی به رنگ سبز روشن است و در مرکز آن یک مغز سفید و شیرین قرار دارد و در اطراف آن دانه هاي سیاه رنگی دیده میشود. پیرامون بخش داخلی کیوي به وسیله یک پوسته قهوهاي با کركهاي زِبر احاطه شده است.
کیوي یکی از میوههاي بومی کشور چین است که داراي طعم و مزه فوقالعادهاي میباشد اما متأسفانه اکثر مردم دنیا از این میوه و خواص بیشمار آن بیبهرهاند زیرا کیوي فقط در مناطق محدودي به عمل میآید. در حال حاضر ایتالیا، نیوزلند، چین، فرانسه و ژاپن جزو بزرگترین تولیدکنندگان این میوه محسوب میشوند.
پرورش کیوي در ایران :
کیوي میوهاي درختی است. درخت کیوي گیاهی نیمه گرمسیري و خزانکننده است که نسبت به سرما مقاوم بوده و تا دماي 18 درجه زیر صفر را تحمل میکند. و در ایران تنها مکانهایی که تمام شرایط آب و هوایی رشد این درخت را دارا میباشند، در درجه اول استان مازندران و پس از آن استان گیلان است.
سابقه کشت انبوه کیوي در ایران به سالهاي 1360 و بعد از آن بازمیگردد و ایران در حال حاضر داراي رتبه اول برداشت کیوي در واحد سطح میباشد.
دوره رسیدگی کیوي 3 سال و میزان برداشت آن 15 تا 25 تن در هکتار بوده در حالی که مرکبات پس از 7 سال و حدود 6 تن در هکتار محصول تولید میکنند. این امر و وجود بازارهاي خرید براي کیوي، سبب شده است این محصول از نظر اقتصادي به خوبی با میوه هایی مانند مرکبات قابل رقابت باشد به طوري که در حال حاضر بسیاري از کشاورزان ناحیه شمالی کشور، مبادرت به جایگزینی کیوي به جاي درختان مرکبات نموده اند.
فصل برداشت :
میوه کیوی در نیمه اول خرداد ماه تشکیل می شود. آهنگ رشد طول و قطر میوه کیوی 3 مرحله دارد . مرحله اول تا 60 روز پس از مرحله تمام گل است. نرخ رشد میوه (به ویژه در 3 هفته اولیه) سریع است. در این مرحله بیش از 70 درصد رشد میوه انجام می شود. در مرحله دوم و در یک مقطع کوتاه (نیمه دوم مرداد) نرخ رشد کند می شود و پس از آن (شهریور ) دوباره نرخ رشد طول و قطر میوه سریع می شود.میوه کیوی 180-150 روز پس از تشکیل میوه و یا زمانی که درصد مواد جامد محلول آن به عدد 6.2 درصد برسد قابلیت برداشت دارد. این زمان منطبق بر نیمه دوم آبان ماه تا اوایل آذر ماه است.                                                                                           
خواص :
میوه کیوي سرشار از مواد مغذي (پتاسیم، مس، آهن و فسفر) و ویتامینها (E و A، C) است.
* کیوي منبع خوبی از پتاسیم میباشد. پتاسیم با تنظیم کردن مایعات و الکترولیت بدن، نقش مهمی در سلامت و فعالیت سلولهاي بدن ایفا میکند و با تأثیر بر سدیم اضافی موجود در بدن، به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک مؤثري مینماید.
* کیوي به دلیل برخورداري ازمقدار قابل توجهی ویتامین E و C به حفاظت بدن در مقابل رادیکالهاي آزاد کمک میکند..
بر اساس مطالعات صورت گرفته مقدار ویتامین C موجود در کیوي، 2 برابر پرتقال و 6 برابر لیمو ترش است.
* ویتامین E موجود در کیوي از تخریب سلولهاي پوستی جلوگیري کرده و در نتیجه بر سلامت و بهداشت پوست اثرات مثبت دارد.
* فیبر غذایی موجود در کیوي، در درمان بیماريهایی چون دیابت از طریق کنترل سطح قند خون مفید است.
* مقدار بالاي فیبر در کیوي، سطح کلسترول خون را کاهش میدهد.
* مصرف کیوي از ابتلا به سرطان روده جلوگیري میکند.
کیوي به دلیل برخورداري از مقدار قابل توجهی فیبر، به سلامت دستگاه گوارش کمک کرده و در دفع مواد سمی از روده مؤثر است. فیبر موجود در کیوي از بروز یبوست جلوگیري میکند و در پیشگیري از سایر مشکلات معده و روده تأثیرگذار است.
* معمولًا پزشکان به افرادي که از بیماريهاي قلبی رنج میبرند، توصیه میکنند روزانه از این میوه استفاده کنند تا شانس دومین سکته قلبی در آنان کاهش یابد.
خوردن میوه کیوي هر روز صبح به مثابه آسپرین عمل کرده و در سلامت قلب مؤثر میباشد زیر از لخته شدن خون جلوگیري میکند. طبق تحقیقات انجام شده افرادي که روزانه به مدت 28 روز، به میزان 2 تا 3 عدد کیوي مصرف کردهاند، از تشکیل لخته در خون آنها به میزان 18 درصد کاسته شده بود و همچنین تري گلیسرید خون آنها تا 15 درصد کاهش یافته بود. این امر به نوبه خود سبب کاهش رسوب و تشکیل پلاك در دیواره رگها شده و در نتیجه در برابر بیماريهاي قلبی- عروقی بدن را مصون نگه میدارد.
* خوردن روزانه 3 عدد کیوي، فشار خون را کاهش میدهد.
در یک پژوهش از 50 مرد و 68 زن با میانگین سنی 55 سال خواسته شد که به مدت 8 هفته هر روز 3 کیوي یا یک سیب بخورند. نتایج این پژوهش نشان داد که تأثیر کیوي در کاهش فشار خون، بیشتر از خوردن سیب بود به گونهاي که میانگین فشار خون را به میزان 3.6 میلیمتر جیوه نسبت به دیگران کاهش داد.
بر اساس مطالعات صورت گرفته میزان مواد مغذي در کیوي 8 برابر سیب است.
* کیوي از ابتلا به بیماري آسم جلوگیري میکند.
* تحقیقات انجام شده در ایتالیا بر روي 18 هزار نفر از کودکان 6 تا 8 سال نشان داد که کیوي اثرات درمانی بر روي بیماريهاي تنفسی دارد. در این تحقیق ثابت شد کودکانی که در هفته 5 تا 7 واحد میوه کیوي و مرکبات مصرف میکردند، 44 درصد کمتر از کودکانی که یک بار در هفته کیوي مصرف میکردند دچار خِس خِس سینه شدند. سرفه هاي شبانه 27 درصد، تنگی نفس 32 درصد، آبریزش بینی 28 درصد، خس خس شدید 41 درصد و سرفههاي مزمن تا 25 درصد کاهش یافته بود.
* کیوي حاوي آمینواسیدي به نام آرژینین بوده که میتواند در درمان ناتوانی جنسی آقایان مؤثر باشد.
* کیوي حاوي ماده ارزشمندي به نام فولات میباشد که وجود آن براي زنان به ویژه در دوران قبل از بارداري و در دوره بارداري ضروري است. این ماده به رشد سلولهاي خون جنین کمک میکند.
* کیوي منبع غنی از لوتئین و زآگزانتین میباشد. این ترکیبات به طور طبیعی در چشم انسان وجود دارند. لوتئین از بروز برخی بیماريهاي چشمی از قبیل آب مروارید و آب سیاه پیشگیري میکند. زآگزانتین نیز همراه با لوتئین عمل کرده و در سلامت و بهداشت چشم مؤثر میباشد.
طی تحقیقات انجام شده، خوردن 3 عدد یا بیشتر میوه کیوي در روز میتواند خطر ابتلا به پیرچشمی را که اکثراً در افراد میانسال اتفاق میافتد، کاهش دهد.
* مصرف 4 عدد کیوي در روز، استرس و کمبود خواب را از بین میبرد.
* یک عدد کیوي متوسط به میزان 46 کالري، انرژي دارد و به دلیل برخورداري از کالري پایین، براي افرادي که تصمیم به کاهش وزن خود دارند، بسیار مناسب است.
* روغن دانه کیوي حاوي مقادیر زیادي آلفالینولنیک اسید میباشد که یک اسید چرب امگا 3 است. این اسیدهاي چرب نمیتوانند در بدن تولید شوند لذا باید از طریق رژیم غذایی وارد بدن شوند.
تحقیقات حاکی از آن است که اسید آلفالینولنیک میتواند در کاهش ابتلا به بیماريهاي قلبی- عروقی مؤثر باشد.
* دانه هاي سیاه رنگ داخل کیوي فیبر بسیار بالایی داشته و براي افرادي که از مشکل یبوست رنج میبرند، نقش ملین دارند و استفاده از آن قبل از خواب میتواند به حرکات دودي دستگاه گوارش کمک کند.
* پوست میوه کیوي حاوي فیبر قابل ملاحظهاي میباشد.
آنجایی که مقادیر زیادي از ویتامین در زیر پوست میوهها از جمله کیوي وجود دارد، بنابراین خوردن کیوي با پوست در مقایسه با زمانی که پوست آن را میگیریم، میزان ویتامین C وارد شده به بدن را افزایش میدهد به همین دلیل توصیه میشود این میوه را به خوبی شسته و با پوست مصرف شود. البته برخی از کارشناسان تعذیه معتقدند مصرف کیوي با پوست براي دستگاه گوارش مناسب نیست و میتواند ورم معده را به همراه داشته باشد.
* یکی از خواص جالب توجه کیوي، تأثیر آن بر گوشت قرمز است. با استفاده از این خاصیت کیوي میتوان قبل از تهیه کباب، گوشت قرمز را براي مدت فقط چند دقیقه در ظرف حاوي کیوي خرد شده قرار داد.

نظرسنجی

نحوه آشنایی با وب سایت؟

آشتک -بازرگانی آبادشهرتدبیر

«اطلاعیه پذیرش همکار(نماینده)»

شرکت آشتک " آباد شهر تدبیر " از شركت هاي فعال در زمينه تجارت و بازرگانی و همچنین صادرات و واردات کالاها به شرح مندرج در سایت خصوصاً نفت و فرآورده های نفتی ، پتروشیمی،میوه،سبزیجات ، خشکبارو سایر محصولات غذایی میباشد.علاقمندان به همکاری با شرکت آباد شهر تدبیر ( آشتک ) میتوانند در خصوص نمایندگی شرکت ؛جهت ارائه پیشنهاد و تکمیل اطلاعات فردی خود به صفحه اصلی شرکت ویالینک ثبت نام به آدرسwww.ashtec.ir/Engineering/registerمراجعه و ثبت نام نمایند.در حال حاضر بنابه دلائل شرائط کاذب بازار و اقتصاد، فقط از امکانات کارت الکترونیکی بازرگانی با همکاران بهرا برداری می شود.

لینک سایت اصلی : ashtec.ir

@ تمام حقوق این سایت متعلق به دپارتمان تجاری شرکت آباد شهر تدبیر «آشتک» می باشد.