انگور

انگور
انگورمیوه ایست بسیار ارزشمند که سرشار از ویتامینهاي A و C، B داراي مقداري منیزیم، کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومین میباشد .
میوه انگور به دو نوع دانهدار و بیدانه تقسیم میشود و هر یک از این دو نوع در رنگهاي سرخ، سیاه، سبز و زرد دیده میشوند. این میوه در مناطقی که حداکثر دماي آن بیش از 40 درجه سانتیگراد و حداقل آن کمتر از 15 درجه زیر صفر نباشد، بهتر رشد
میکند.
درخت انگور که درخت مو نیز نامیده میشود، درختچهایست بالا رونده که از دیوار و درختانی که در مجاورت آن هستند بالا میرود. ساقه این درخت گرهدار و داراي برگهاي متناوب است. برگهاي انگور به رنگ سبز تیره بوده و دندانهدار میباشند. گلهاي آن کوچک، مجتمع و به صورت خوشه ظاهر میشود.
ایران از نظر سطح زیر کشت انگور و تولید سالانه آن، دهمین تولیدکننده بزرگ انگور میباشد (چین، ایتالیا، ایالات متحده آمریکا، اسپانیا، فرانسه، ترکیه، شیلی، آرژانتین، هند و ایران).
برخی از انواع انگور که در ایران کشت میشوند عبارتند از: کندري، شاهرودي، یاقوتی، عسگري، مهديخانی، بیدانه، بیدانه قرمز، مهره، شانی، ریش بابا، کشمشی، چیرکینک، بستک، صاحبی، فخري، نباتی، شاهانی، یزدانی، مراغهاي، خلیلی، گوهر، لعل حسینی،
دم خروسی، رازقی شیرازي، الوان، شصت عروسان، نارا، مادر و بچه، مسکه، گزنهاي، ملائی، مثقالی، ورچهاي، ابی، الفی سیاه، لوغن و شاماما.
خواص درمانی انگور :
- یکی از خواص انگور صافکننده و مولد خون بودن آن است که در این خصوص انگور قرمز براي از انگور سبز بهتر است. در کبد آنزیمها یا ترکیباتی وجود دارند که در هنگام مصرف دارو یا زمانی که مواد سمّی وارد بدنمان میشود، این مواد را از خون پاك میکنند.  
خوردن انگور از هر نوعی به دلیل فیتوکمیکالهایی که دارد سبب میشود که این آنزیمها در کبد بیشتر تولید شوند و به این ترتیب انگور سبب تصفیه خون و سمزدایی از آن میشود.
- خاصیت دیگري که این میوه دارد این است که اجازه نمیدهد پلاکتهاي خون به یکدیگر بچسبند، بنابراین از گرفتگی عروق جلوگیري میکند.
- انگور از لخته شدن خون در عروق قلب پیشگیري میکند.
- انگور قند خون را تنظیم میکند و افرادي که قند خون پایینی دارند میتوانند از این میوه بهره برده و چندین بار در روز مقداري از آن را میل کنند. قند موجود در انگور به ویژه کشمش میتواند از کاهش شدید قند خون و نوسانهاي آن پیشگیري کرده ودقت و تمرکز را در افراد به ویژه در دانشآموزان در مواقع امتحان، افزایش دهد.
- برخی افراد به اشتباه تصور میکنند که قند انگور میتواند سبب چاقی یا افزایش قند خون شود. فرد مبتلا به دیابت با توجه به کالرياي که براي او تجویز شده میتواند در کنار سایر میوهها از انگور نیز استفاده نماید.
- این میوه خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و به همین دلیل یکی از میوههاي ضد سرطان شناخته شده است.
- افرادي که در دوره نقاهت یک بیماري هستند و یا از نظر بدنی دچار ضعف شده و قدرت دفاعی بدن آنها کاهش یافته است، باید به مقدار زیادي از این میوه استفاده کنند زیرا انگور پتاسیم زیادي دارد که به جبران ضعف بدن کمک میکند.
- انگور میوهایست که براي افراد مبتلا به ناراحتیهاي قلبی و اعصاب مفید است.
- انگور براي درمان ورم معده و روده مفید است.
- انگور براي درمان نقرس بسیار مفید است.
- انگور به علت داشتن املاح و مواد سلولزي، مُلیِّن و مدر (ادارآور) بوده و به همین دلیل براي سلامتی کلیه مفید است و براي مبتلایان به اوره خون مناسب میباشد.
- انگور در درمان بیماريهاي یبوست، عوارض رماتیسم مفید است.
- به تازگی دانشمندان به این نتیجه رسیدهاند که انگور از ابتلا به آلزایمر جلوگیري میکند.
- انگور خاصیت ضدپیري دارد و از پیر شدن سلولها جلوگیري میکند.
- کشمش تقویت کننده بدن است و اگر مانند چاي به صورت دم کرده استفاده شود، براي نرم کردن سینه و درد گلو مفید است.
- غوره براي افراد مبتلا به چربی خون بسیار مفید بوده و ضدعفونی کننده بدن نیز میباشد همچنین اگر با سالاد میل شود، براي لاغر شدن مناسب است. از آنجا که غوره معمولًا به شکل آبغوره مصرف میشود و چون در مقابل آفتاب میماند و حرارت میبیند،
ویتامین 3 نداشته و تنها طعمدهنده است. در واقع آبغوره هیچ خواصی براي بدن ندارد. 

نظرسنجی

نحوه آشنایی با وب سایت؟

آشتک -بازرگانی آبادشهرتدبیر

«اطلاعیه پذیرش همکار(نماینده)»

شرکت آشتک " آباد شهر تدبیر " از شركت هاي فعال در زمينه تجارت و بازرگانی و همچنین صادرات و واردات کالاها به شرح مندرج در سایت خصوصاً نفت و فرآورده های نفتی ، پتروشیمی،میوه،سبزیجات ، خشکبارو سایر محصولات غذایی میباشد.علاقمندان به همکاری با شرکت آباد شهر تدبیر ( آشتک ) میتوانند در خصوص نمایندگی شرکت ؛جهت ارائه پیشنهاد و تکمیل اطلاعات فردی خود به صفحه اصلی شرکت ویالینک ثبت نام به آدرسwww.ashtec.ir/Engineering/registerمراجعه و ثبت نام نمایند.در حال حاضر بنابه دلائل شرائط کاذب بازار و اقتصاد، فقط از امکانات کارت الکترونیکی بازرگانی با همکاران بهرا برداری می شود.

لینک سایت اصلی : ashtec.ir

@ تمام حقوق این سایت متعلق به دپارتمان تجاری شرکت آباد شهر تدبیر «آشتک» می باشد.